KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Karikatyrteckning 6456014
nr 645 6014
Al Bergström
(1910-1975), Sverige
Karikatyrteckning, Blandteknik, Al Bergström (1910-1975). Adolf Hitler. Sign. 1937. 30x25
Al Bergström, född 1910, död 1975, svensk karikatyrtecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 14 juni 2010
kl 19:48:07
14/6 18:23:26
Al Bergström
Läs mer om Al Bergström
Signe Persson-Melin (f. 1925)